Aktualności

31 października 2017

Pozew zbiorowy przeciwko Volkswagenowi w Słowenii

Stowarzyszenie Konsumentów w Słowenii ogłosiło, że składa pozew zbiorowy przeciwko Volkswagenowi. Do pozwu przyłączyło się ponad 2000 osób. Podobnie jak w Polsce pozew dotyczy odszkodowań za instalację w samochodach Audi, Skoda, Porsche, Volkswagen i Seat silników, które nie spełniają norm emisji spalin Euro 5 i Euro 6 oraz ukrywania tego faktu poprzez oprogramowanie oszukujące testy spalin. W efekcie samochody emitują ogromne ilości tlenków azotu, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, powodują liczne choroby a nawet przedwczesne zgony.

To kolejny pozew zbiorowy przeciwko producentowi samochodów z Niemiec. Po tym, jak afera została ujawniona a koncern Volkswagen przyznał się do oszustwa, pozwy przeciwko poszczególnym niemieckim markom wytoczono w wielu krajach europejskich. W samych Niemczech Volkswagen przegrał już blisko 100 procesów z niezadowolonymi klientami.

W Polsce pierwsza rozprawa w pozwie zbiorowym rozpocznie się już za 2 tygodnie – 13 listopada w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

źródło: https://english.sta.si/2443587/slovenian-vw-owners-to-file-class-action-over-emissions-scandal

, , , , , , , , , , , , , , ,