Aktualności

20 września 2019

Ultimatum KBA dla Audi ws. diesli

Niemiecki urząd motoryzacji KBA oświadczył kierownictwu Audi, że firmie grozi kara za nieusunięcie z diesli nielegalnego oprogramowania pozwalającego manipulować emisjami spalin – podał „Bild am Sonntag”, a za nim Reuter.

Według tygodnika, KBA poinformował Audi trzema pismami, że ma do 26 września usunąć to oprogramowanie z tysięcy pojazdów z silnikami V6 i V8 TDI pod groźbą grzywny po 25 tys. euro za każdy pojazd mający nadal bezprawny element wyposażenia.

Resort transportu podał w ubiegłym roku, że KBA wykrył istnienie takiego oprogramowania w ok. 127 tys. samochodów Audi z silnikami spełniającymi normę Euro-6, w tym 77 600 w Niemczech. Audi wyjaśniła w swoim czasie, że te modele zostały objęte dobrowolną akcją przywoławczą 850 tys. pojazdów z dieslami V6 i V8.

Przedstawiciel prasowy Audi poinformował, że firmie zostało do unowocześnienia 8 proc. pojazdów i zakończy to zadanie w terminie ustalonym przez KBA. „W żadnym wypadku nie potwierdzamy informacji Bild an Sonntag” – napisał w emailu.b

źródło: https://www.rp.pl/Motobiznes/190919474-Ultimatum-KBA-dla-Audi-ws-diesli.html

, , , , , , , , , , ,