Aktualności

18 sierpnia 2017

Volkswagen dofinansuje kierowców starych diesli?

Volkswagen rozważa wprowadzenie dotacji dla właścicieli starych samochodów z silnikiem Diesla w Wielkiej Brytanii. Projekt zostanie rozważony podczas czwartkowego spotkania. Volkswagen zaoferował kierowcom starych samochodów z dieslem w Niemczech kwotę do 10 tys. euro na dofinansowanie zakupu nowych i bardziej ekologicznych pojazdów. W ten sposób niemiecki producent chce poradzić sobie z presją polityków wywieraną na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza powodowanego przez diesle.

Do Grupy Volkswagen należą marki: Audi, Porsche, Skoda oraz Seat. Według osoby wtajemniczonej, w czwartek odbędzie się spotkanie przedstawicieli poszczególnych marek Volkswagena w Wielkiej Brytanii. Kierownictwo zdecyduje, czy zrealizować program odkupu starych diesli w tym kraju. Po spotkaniu najprawdopodobniej zostanie wydane stosowne oświadczenie w tej sprawie.Rzecznik Volkswagena powiedział: „Obecnie jesteśmy na etapie wstępnym, ale każda z marek należących do Volkswagena w Wielkiej Brytanii, rozważy korzyści takiego programu”.

W środę, marka BMW ogłosiła własny schemat rozwiązania problemu diesli. Kierowcy starszych modeli mogą otrzymać do 2 tys. funtów na zakup nowych samochodów elektrycznych i hybrydowych tego producenta.

Podobna operacja przygotowywana jest w Polsce. Wszystko z powodu afery dieselgate. Volkswagen desperacko walczy o swój wizerunek, mocno nadszarpnięty gigantycznym oszustwem jakiego się dopuścił.

, , , , , , , , , ,