Aktualności

12 lutego 2018

Złożyliśmy wniosek o przyspieszenie sporządzenia uzasadnienia do Sądu Okręgowego w Warszawie

Od czasu rozprawy przeciwko Volkswagenowi w Sądzie Okręgowym minęły blisko trzy miesiące. Sędzia Joanna Bitner nie sporządziła do dzisiaj pisemnego uzasadnienia wyroku, który został ogłoszony. W związku z tym złożyliśmy do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o przyspieszenie sporządzenia uzasadnienia.

W naszej ocenie, Volkswagen powinien ponieść konsekwencje masowego oszustwa, którego dopuścił się w Polsce. Dlatego twardo stoimy na stanowisku, że Polacy mają prawo do odszkodowania a producent zasłużył na surową karę. Ujawnione ostatnio oburzające praktyki testów wpływu tlenków azotu na ludziach oraz zwierzętach umacniają nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z cynicznym procederem, mającym na celu maksymalizację zysków korporacji, bez względu na koszty środowiskowe czy zdrowotne. Nadmierna emisja tlenków azotu ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie i życie ludzkie, co potwierdzają liczne badania.

Przygotowujemy zażalenie na postanowienie sądu w przedmiocie odrzucenia pozwu w postępowaniu grupowym. Na podstawie analiz prawnych, przygotowanych przez wybitnych ekspertów i prawników oraz informacji, które uzyskaliśmy od partnerskich organizacji z innych krajów, wzmacniamy argumentację zawartą w pozwie.

, , , , , , , , , , , , , , , , ,